Zdrowe lody na Dzień Dziecka. Idealny przepis na przekąskę i dobrą zabawę!

Zdrowe lody na Dzień Dziecka. Idealny przepis na przekąskę i dobrą zabawę!

Fot.: Instagram.com/goodfood_for_goodlife

Kto z nas nie kocha lodów! Kojarzą się z latem, kolorami i słodką ochłodą w czasie upałów. Z okazji Dnia Dziecka każdemu z najmłodszych na pewno spodoba się taka atrakcja.

Przygotowywanie lodów to też świetna okazja do wspólnej rodzinnej zabawy.

Przepis na zdrowe lody

Zdrowe lody

Fot.: Instagram.com/glowleanrecipes

Do wykonania zdrowych i smacznych lodów potrzebujesz niewielu składników - wystarczą Twoje ulubione owoce i jogurt naturalny.

Najprościej będzie, jeśli kupisz foremki lub specjalne pojemniki do robienia lodów, ale nie jest to konieczne, bo bez tego też jesteś w stanie zrobić ten przepis. Wystarczy, że jako formy użyjesz pustych kubeczków po jogurcie. Pamiętaj, żeby kupić patyczki do lodów!  

Składniki

Przepis na zdrowe lody

Fot.: Pixabay.com

Ulubione owoce, np. truskawki, kiwi, nektarynki, czereśnie lub borówki i jogurt waniliowy. Możesz też użyć różnych bakalii lub swojego ulubionego musli.

Wykonanie

Wypełnij przygotowane foremki do lodów w 1/3 jogurtem waniliowym. Przygotuj swoje ulubione słodkie owoce, pokrój je na kawałki i wrzuć do foremek. Pozostałym jogurtem zalej foremki. Dodaj bakalie lub musli.

Zdrowe lody z owoców

Fot.: Instagram.com/martesofiee

Oczywiście możesz też użyć np. truskawkowego jogurtu, ale polecamy jednak ten naturalny - nie zawiera dodatkowych cukrów i sztucznych barwników.
Taką przekąskę można zrobić nie tylko dla tych najmłodszych. Będzie to też idealna nagroda po wyczerpującym treningu. W końcu w każdym z nas wciąż jest trochę z dziecka ;)

Poniżej zobaczycie krótkie video z pomysłem na zdrowe lody. Smacznego!

Komentarze