Szukasz ćwiczeń, które dodadzą Ci energii? Spróbuj spinningu!

Spinning

Fot.: Wikimedia Commons

Szukasz nowej skutecznej metody ćwiczeń? Wypróbuj spinning! To sposób, który doda Ci mnóstwo energii i pomoże spalić nadmiarowy tłuszcz.

Czym jest spinning?

Trening ze spinningu

Fot.: YouTube.com

Spinning to w skrócie po prostu ćwiczenia na rowerze stacjonarnym. Ale nie chodzi tylko o to, żeby usiąść na siodełku i popedałować przez kilkanaście minut. Rowery do ćwiczeń są wzorowane na kolarskich, dzięki którym można wyćwiczyć swoją wytrzymałość.

W spinningu ważne są zmiany tempa - przez wyznaczony czas jedzie się szybko, żeby następnie zwolnić i znowu przejść do szybszej jazdy. Często pedałuje się też na stojąco. Poniżej możecie zobaczyć nagranie z przykładowego treningu.

Co daje spinning?

Poza trenowaniem wytrzymałości przede wszystkim poprawisz również pracę układu oddechowo-krążeniowego i wzmocnisz odporność organizmu. Biegacze będą zadowoleni ze wzmocnienia mięśni, zwłaszcza nóg. Ci z kolei, którym bardziej zależy na ładnej sylwetce, wymodelują pośladki, uda i brzuch oraz pozbędą się nadmiarowych kilogramów.

Jak uprawiać spinning?

Trening spinningowy

Fot.: Wikimedia Commons

Na początku najlepiej robić to przy pomocy instruktora. Obecnie coraz więcej siłowni i klubów fitness oferuje grupowe zajęcia ze spinningu. Jeżeli jednak wolisz ćwiczyć w domu i zamierzasz zainwestować w rower stacjonarny, skonsultuj najpierw swój plan treningowy z trenerem. Pamiętaj, żeby nie jeździć na rowerze za długo - możesz obciążyć stawy, a nawet nabawić się kontuzji. Koniecznie zadbaj o odpowiednie rozciągnięcie przed i po ćwiczeniach.

Strój do spinningu nie powinien krępować Twoich ruchów. Buty z grubszą podeszwą to podstawa, jeśli nie chcesz narazić się na problemy ze stawami skokowymi.

Aqua spinning dla wytrwałych

Aqua spinning

Fot.: Wikimedia Commons

Nie do końca, ale za to uwielbiasz basen? Może więc przekona Cię aqua spinning? Będziesz potrzebować jeszcze więcej siły, niż w czasie typowego treningu spinningowego, bo zmierzysz się z oporem wody. Ale za to satysfakcja i efekty gwarantowane!

Trampki damskie - trendy

Komentarze