Mięsień piwny, oponka, maciuś... Sprawdź, jak pozbyć się piwnego brzuszka [GALERIA]

Jak pozbyć się piwnego brzuszka? Jedz te produkty

Fotolia.pl

O ile nazw określających odstający brzuch jest sporo, o tyle skutecznych sposobów na pozbycie się go niewiele. Najważniejsza jest zmiana diety i wdrożenie do niej produktów, które zlikwidują niechciana "oponkę".

Ten, jak to mężczyźni mówią, "mięsień piwny" powstaje latami. Na otyłość typu męskiego choruje około 37 proc. Polaków . Zwykle jest to efektem próżności, opychania się dużymi i tłustymi porcjami jedzenia, a także pochłaniania dużych ilości alkoholu. Jednym z czynników, który również powoduje odstający brzuch, jest lenistwo. A dotyczy to prowadzenia siedzącego trybu życia. 

Wylegujesz się przed telewizorem, po jednej stronie masz miskę chipsów, a po drugiej butelkę piwa. W przerwie na reklamy idziesz do kuchni po kolejne przekąski. Tak właśnie dzienny bilans energetyczny stale się powiększa. Sam alkohol to już wystarczająco dużo kalorii. Takiego wieczoru lekką ręką przyswoisz ich około tysiąca. A skoro się nie ruszasz, to też nie jesteś w stanie tego spalić. I tak wszystko, co zjadłeś, odkłada się się w postaci tłuszczu, który niedługo urośnie do rozmiarów odstającego brzucha

A dlaczego ta otyłość występuje akurat w tej okolicy? Odpowiedź będzie może mało satysfakcjonująca, ale po prostu tak to przewidziała natura. U kobiet tkanka tłuszczowa gromadzi się zwykle na pośladkach, biodrach i udach. Uwarunkowane jest to faktem, że kobiety mogą zachodzić w ciążę (warstwa chroniąca płód). W przypadku mężczyzn sprawa jest mniej skomplikowana. Brzuch oraz klatka piersiowa są znacznie bardziej ukrwione . Kiedy pojawia się silny stres, nagromadzony tłuszcz łatwiej się uwalnia i zalewa te części ciała.

Ale spokojnie, dobra wiadomość jest taka, że panom znacznie łatwiej będzie pozbyć się kłopotliwej "oponki" . Wystarczy tylko ograniczyć spożywane kalorie i ruszyć się wreszcie z kanapy - nawet na zwykły spacer. Stanem alarmowym, który powinien Ci zmusić do działania, jest obwód w pasie powyżej 102 cm , mierzony na wysokości linii pępka. 

Przygotowaliśmy dla Ciebie małą ściągawkę tego, co powinieneś jeść:

AktywnieBardzo.pl/MM

Komentarze