W ciągu roku zmienił się nie do poznania. Jego metamorfoza dodaje motywacji

Rok treningów przed i po: zobacz metamorfozę VIDEO

Screen z Youtube.com/Abe Nelson

Abe Nelson rozpoczął pracę nad sobą w lipcu 2015 roku. Postanowił udokumentować swoją metamorfozę i podzielić się nią. Takich efektów chyba nawet sam się nie spodziewał...

Jego szczera i otwarta (a nawet zabawna) relacja z każdej części jego drogi po lepsze ciało jest niezwykle inspirująca. Ponadto pokazuje, że każdy bez wyrzeczeń może osiągnąć to, co jemu się udało. Zauważył, że jego podróż była trudna i nie obyło się bez wyzwań. Jednak efekt pracy nad sylwetką zwrócił wszelkie trudności.

Jego motywacja szła w parze z dobrym samopoczuciem. Bo według Nelsona "w treningu chodzi o to, aby czuć się świetnie". Abe zaczął więc od podstawowych ćwiczeń, takich jak pompki, podciąganie na drążku, a później zaczął chodzić na siłownię. To tam zrobił formę, o jakiej marzy wielu mężczyzn. "To sprawiło, że czuł się świetnie, więc dalej robił to samo".

Jednym z jego kluczy do sukcesu, było również wyznaczenie sobie małych celów, które osiągał stopniowo. Chodziło chociażby o bezproblemowe podciągnięcie się 5 razy na drążku. To pomogło mu dotrzeć do jego głównego celu - przybrania na wadze i zbudowanie masy mięśniowej.

Wyzwanie było o tyle trudne, że Abe jest naturalnie szczupłą osobą. Chciał zobaczyć, czy może faktycznie przytyć. Początkowo ważył 68 kg i mówił, że wygląda jak sama "skóra i kości". Kiedy zmienił dietę i zaczął jeść 4-5 tys. kalorii dziennie przez 6 miesięcy, zyskał dodatkowe 15 kg na wadze. 

"

Okazało się, że wszystko jest możliwe. Kiedy zaczynałem pracować nad sylwetką, ledwo mogłem podciągnąć się trzy razy na drążku... Nie mogłem wyciągnąć się do góry. To było najgorsze uczucie. Teraz mogę zrobić 20 do 25 - powiedział w swoim wideo.

"

Obecnie Abe waży 75 kg i ma jedynie 12 proc. tkanki tłuszczowej. Nazwał tę metamorfozę niesamowitą podróżą, która nauczyła go, że jeśli nie uda się za pierwszym razem, to trzeba próbować, aż w końcu nam to wyjdzie.

AktywnieBardzo.pl/MM

Komentarze