Sporty ekstremalne również dla kobiet. Co wybierają najczęściej? [SONDA]

Sporty ekstremalne również dla kobiet SONDA

Materiały prasowe

W ostatnim czasie Polki coraz więcej biegają, uprawiają fitness oraz inne dyscypliny. Dużą popularnością cieszą się również sporty ekstremalne. Jak pokazują wyniki sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, 41 proc. kobiet spróbowało chociaż raz w życiu rozrywki dającej zastrzyk adrenaliny.

Nie tylko mężczyźni lubią odczuwać dreszczyk emocji, a czasem nawet grozy. Jest dość duże grono kobiet, które lubią ekstremalne rozrywki i chętnie poświęcają wolny czas na to emocjonujące zajęcie. Wśród najchętniej uprawianych przez Polki sportów ekstremalnych znajdują się te wykonywane w powietrzu - jak np. skoki ze spadochronem lub loty paralotnią. Wypróbowało je 39 proc. ankietowanych. Jedna czwarta Polek to fanki ekstremalnych sportów wodnych (nurkowanie, rafting). 14 proc. respondentek miało okazję sprawdzić się w rajdach samochodowych, a 11 proc. uprawiało ekstremalne sporty w górach.

Którego sportu ekstremalnego chciałbyś spróbować?

Czym dla kobiet jest sport ekstremalny? Polki z różnych powodów podejmują próby sprostania pełnym wyzwań konkurencjom. Dla dużej części z nich (38 proc.) to okazja do przeżycia czegoś nowego. Kobiety lubią również adrenalinę - jedna czwarta respondentek wymieniła ją jako powód uprawiania ekstremalnych dyscyplin. Jedna piąta z nich robi to dla przyjemności, a 16 proc. - żeby sprawdzić, jakie są ich fizyczne możliwości.

"

Sporty ekstremalne to rozrywka nie tylko dla mężczyzn. Kobiety również się nimi interesują - lubią czuć ekscytację, silne emocje i przypływ adrenaliny. Badanie zrealizowane przez nasz serwis pokazuje, że ekstremalnych rozrywek miało okazję doświadczyć choć raz 41 proc. Polek, a 22 proc. chciałoby ich spróbować. Możliwości są duże - obecnie poza znanym wszystkim skokiem na bungee czy ze spadochronem równie popularne dyscypliny to np. lot paralotnią, skoki z wieży, przejazd samochodem offroadowym po trudnym podłożu czy ewolucje na wodzie na FlyBoardzie - mówi Kornel Piesio, PR Manager z serwisu Prezentmarzeń.

"

Ekstremalne kobiety

Zdecydowanie lubią mieć przy tym towarzystwo. 67 proc. kobiet woli dzielić emocje towarzyszące tego typu rozrywkom z grupą, niż podchodzić do tych dyscyplin samodzielnie. Nic dziwnego - uprawianie sportu ze znajomymi zapewnia jeszcze większe emocje i dobrą zabawę.

Przygoda kojarzy się kobietom przede wszystkim z przeżywaniem ekscytujących emocji (33 proc.), które mogą zapewnić im rozrywki gwarantujące zastrzyk adrenaliny. Jest również kojarzona z fascynującym zdarzeniem (32 proc.) oraz niezapomnianym doświadczeniem (25 proc.). W każdym wypadku wiąże się więc z przyjemnością i oderwaniem od pracy i domowych zajęć. Mimo, że kobiety często są zabiegane i zapracowane, 45 proc. byłoby w stanie poświęcić czas na rozrywki ekstremalne, a jedna trzecia - pieniądze.

Sporty ekstremalne mogą być ciekawą rozrywką dla kobiet, które lubią od czasu do czasu poczuć silne emocje i zmierzyć się z własnymi ograniczeniami. Jest to nie tylko forma dobrej zabawy, ale i odskocznia od codzienności. Wybór konkurencji sportowych zapewniających dawkę adrenaliny jest duży, więc każda jej fanka może znaleźć wśród nich coś dla siebie.

Informacja prasowa/MM

Komentarze