Ile czasu ludzie poświęcają na ćwiczenia? Odpowiedź może Cię zaskoczyć [WIDEO]

Ile czasu ćwiczą ludzie? Reebok odpowiada VIDEO

Screen z fitness.reebok.pl/

Wyniki najnowszych badań marki Reebok są całkiem interesujące, ale i niepokojące. Okazuje się, że przeciętny człowiek, spędza obecnie 41 proc. swojego życia na zgłębianiu technologii. A co z resztą czasu?

Niestety ćwiczenia zajmują tylko 1 proc. A skąd to wiemy? Reebok przeprowadził globalne badanie w ramach swojej kampanii, która trwała 25,915 (71 lat) dni. Ta liczba jest powiązana z liczbą dni średniej długości życia człowieka. A wynosi ona dokładnie 71 lat. 

W eksperymencie wzięło udział 90 tys. respondentów z dziewięciu krajów świata - Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Niemiec, Francji, Meksyku, Rosji, Korei i Hiszpanii.

Wszystko po to, aby dowiedzieć się, że przeciętny człowiek spędza na ćwiczeniach zaledwie 180 dni spośród tych 25,915. Dla porównania aż 10,625 dni poświęca na oglądanie telewizji i używanie smartfona, tableta, laptopa oraz innych urządzeń elektronicznych. Ale to jeszcze nie wszystko...

Najbardziej aktywni?

Jest też pozytywny aspekt tego badania. Mimo że Amerykanów uważa się za jeden z najbardziej otyłych narodów świata, to według badania Reeboka są oni też najchętniej testującymi różne aktywności. Średnio 7 razy w miesiącu próbowali swoich sił w czymś innym. Wydawali na to około 16,05 dolara tygodniowo, czyli około 60 zł. 

Z okazji opublikowania wyników badaniach, powstał również 60-sekundowy film. To taka kronika życia jednej kobiety i jej pasji do biegania, ale w odwróconej kolejności wydarzeń. 

Ile dni przed Tobą?

Na stronie Reeboka możesz sprawdzić, ile czeka Cię jeszcze dni "czerpania z życia pełnymi garściami" i zrobienie czegoś dla siebie. Wystarczy, że w odpowiednie rubryki wpiszesz datę urodzenia, płeć, kraj pochodzenia oraz adres e-mail.

Ile dni przed Tobą?

Screen z fitness.reebok.pl

 

"

25,915 dni. Tyle dni średnio żyje człowiek. Oznacza to 25 915 dni na poznawanie świata. Spotykanie ludzi. Przekraczanie swoich granic. Na co czekasz? Czas ucieka, wykorzystaj go dobrze - pisze Reebok na swojej stronie internetowej.

"

Wyniki badania mają inspirować ludzi do wykorzystywania każdego kolejnego dnia i aktywnego spędzania czasu.

Komentarze