Czas na bieg na 6 łap! Zabierz na trening psa ze schroniska

Czas na bieg na 6 łap! Zabierz na trening psa ze schroniska

Fot.: Facebook.com/biegnaszesclap

Polskie schroniska zapraszają biegaczy i spacerowiczów do wspólnej akcji pomocy bezdomnym psiakom. Zabierz zwierzaka na spacer lub trening!

Akcja Bieg na 6 Łap

Zwierzęta są przez większość dnia zamknięte w niewielkich klatkach, dlatego przy okazji następnego biegu wstąp do schroniska i daj psom pobiegać na świeżym powietrzu.

Pomysłodawcą akcji "Bieg na 6 łap" jest wolontariuszka olsztyńskiego schroniska. W domu rodzinnym Monika biegała ze swoim psem, ale gdy przeniosła się do Olsztyna poczuła się na trasie samotna. Odwiedziła więc pobliskie schronisko, żeby zabrać jakiegoś bezdomnego psa na małą przebieżkę.

Schroniska zapraszają

Od tamtej pory w schronisku regularnie pojawiają się osoby, które dołączyły do akcji. Wystarczy zostawić  dowód tożsamości i można zabrać psa na spacer lub bieg. Schroniska zapewniają też potrzebny sprzęt, jak smycz czy rękawiczki. Bieg z psem to niezła motywacja. Patrzymy na psa, który ma jeszcze mnóstwo energii i biegniemy dalej!

Mapa akcji biegu na sześć łap

Z psami można pobiegać m. in. w Olsztynie, Gdyni, Warszawie, Lublinie czy Radomiu. W stolicy, schronisko Paluch, regularnie organizuje marszobieg z psami. Organizatorzy akcji wybierają najspokojniejsze psy, które nie stanowią zagrożenia dla ochotników.

Potrzebujące psiaki czekają na was! Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatorów akcji.

Marta Rachwalska

Komentarze