34-osobowa gwiazda na niebie. Spadochroniarki ustanowiły dwa Rekordy Polski!

Sukces! Polskie spadochroniarki pobiły 2 rekordy

Materiały prasowe

11 sierpnia rano polskie spadochroniarki ustanowiły nowy Rekord Polski Kobiet 34 WAY w dyscyplinie Big Way oraz pierwszy Rekord Polski Head Down.

W czeskiej miejscowości Klatovy trwa obecnie wielkie święto polskiego spadochroniarstwa! Nasi skoczkowie będą próbowali ustanowić Rekord Polski 100 WAY w dyscyplinie BIG-WAY, czyli budowaniu ogromnych powietrznych formacji. Ich celem jest utworzenie 100-osobowej figury w barwach biało-czerwonych, złożonej wyłącznie z polskich zawodników. Wydarzenie rozpoczęło się 10 sierpnia i potrwa do 14 sierpnia. Pierwszego dnia odbyły się próby pobicia Rekordu Kobiet.

Przygotowania do bicia rekordu

Przygotowania do bicia rekordu

Materiały prasowe

Panie zaczęły przygotowania o 9.30 rano, tworząc próbną formację na ziemi. O 11 odbył się pierwszy wylot, który był ważną próbą oraz sprawdzeniem warunków panujących w powietrzu. Po małej zmianie w składzie bazy, około 13 dziewczyn poleciało na drugi skok, po którym organizator Rekordu Polski Kobiet – Dariusz „Dafi” Filipowski ze Skydive.pl zarządził przerwę – ze względu na duże podmuchy wiatru i upały.

34 zawodniczki, 6 prób i... sukces!

34 zawodniczki, 6 prób i... sukces!

Materiały prasowe

Po trzeciej i czwartej próbie, w której uczestniczyło 40 zawodniczek, zdecydowano oddać ostatni piąty skok w tym dniu i stworzyć mniejszą, 38-osobową formację. Chociaż było już naprawdę blisko i niewiele zabrakło do sukcesu, dziewczynom nie udało jej się zbudować. Nasze spadochroniarki jednak się nie poddały i podjęły ostatnią próbę dzisiaj rano, chcąc stworzyć formację złożoną z 34 osób. I tu sukces!

Nowy rekord dla polskich spadochroniarek

Nowy rekord dla polskich spadochroniarek

Pixabay

Skok oddany z 6000 metrów i utrzymanie formacji przez 10 sekund przyniósł dziewczynom upragniony nowy Rekord. Tym samym udało się przełamać złą passę w budowaniu przez nasze spadochroniarki wyłącznie 20-kilkuosobowych formacji. Dziewczyny podjęły również próbę ustanowienia Rekordu Polski Kobiet, w dyscyplinie Head Down, polegającej na spadaniu głową w dół. Nasze spadochroniarki ustanowiły go już w czasie pierwszej próby.

Ze względu na ogromną skalę trudności brały w nim udział tylko 4 najbardziej doświadczone zawodniczki we free-fly: Olimpia Patej, Beata Masłowska, Izabela Pilarczyk i Agnieszka Roman. Jest to pierwszy Rekord Polski Kobiet Head Down w historii.

Czym jest Big-Way i Head Down?

Czym jest Big-Way i Head Down?

Materiały prasowe

Big Way polega na zbudowaniu przez zawodników w powietrzu ogromnej formacji zarówno w lataniu klasycznym, jak i w spadaniu głową w dół, czyli Head Down.

SkyDive i sporty ekstremalne

Dyscyplina BIG-WAY to niezwykłe wydarzenie w sportach ekstremalnych, które od 2008 roku jest organizowane przez SkyDive.pl. Rekord Polski 100 WAY 2015 to próba stworzenia narodowej formacji składającej się ze 100 skoczków spadochronowych z Polski. Dotychczas tylko 7 państw dokonało takiego wyczynu. Organizatorem wydarzenia jest SkyDive.pl.

W SkyDive skoki spadochronowe i szkolenia organizowane są przez najlepszych polskich instruktorów - wielokrotnych Mistrzów Polski, rekordzistów świata i pasjonatów sportów lotniczych. 

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze