Triathlon pod dachem? 2. edycja Torus Triathlon In Da House już za 5 dni

Torus Triathlon In Da House: Informacje, dystans

Pixabay.com

To jedyny taki zimowy triathlon w Polsce, który w całości odbywa się w pomieszczeniu. Start, meta i strefa zmian będą znajdować się w kompleksie sportowym Alchemia w Gdańsku.

Triathlon odbywa się przeważnie w sezonie letnim. Z kolei jesień i zima to czas wytężonej pracy i najlepszy moment na zbudowanie formy. A ta na pewno zaprocentować za kilka miesięcy na starcie zawodów. O tym wspominał między innymi Rafał Pierścieniak z Kuźni Triathlonu w jednym z niedzielnych wydań programu Aktywnie Bardzo.

Organizatorami Torus Triathlon In Da House są Torus Sp. z o.o., Sp. k. Dyrektorem sportowym imprezy jest Iwona Guzowska - utytułowana sportsmenka i również triathlonistka. TTIDH są wyjątkowe nie tylko ze względu na okres rozgrywek. To także zawody, w których w ciągu jednego dnia rywalizacja będzie rozgrywać się na 2 dystansach. O godzinie 9:00 wystartuje sprint. W ciągu 1,5 h zawodnicy muszą przepłynąć 750 m, przejechać na rowerze 20 km i przebiec 5 km. Limit miejsc na tym dystansie wynosi 72 osoby. Ponieważ możliwości przestrzenne są nieco ograniczone, będą oni startować w 6 grupach, w 1,5-godzinnych odstępach czasowych.

Ukryte pod dachem triathlonowe potyczki odbędą się także o 21:00. Tutaj uczestnicy w ciągu 3 h muszą pokonać 1/4 Ironmana. W tym przypadku limit zawodników był znacznie bardziej okrojony. Z tym wymagającym dystansem zmierzy się tylko 24 śmiałków. Muszą przepłynąć 950 m, przejechać 45 km na rowerze i przebiec 10,5 km. Nie będzie to łatwe. W końcu organizm o tej godzinie zaczyna zwalniać obroty i nie funkcjonuje tak samo, jak za dnia. 

Jak to będzie wyglądać?

Organizatorzy dokładnie wszystko zaplanowali. Etap pływacki zostanie rozegrany w basenie. Każdy tor może zajmować tylko 2 zawodników. Jest to na pewno duży komfort dla startujących. Nie muszą walczyć o odrobinę wolnej przestrzeni. Obędzie się bez zarobienia od kogoś z łokcia lub przyjęcia solidnego kopniaka. Po pływaniu czas na kolejny etap. Rowery zawodników zostaną wpięte w trenażery. W pobliżu będą znajdować się również ekrany, stale pokazujące ich aktualną pozycję, a także wyniki pozostałych zawodników. Następnie rywalizacja przeniesie się na bieżnie. Wystarczy jeszcze przebiec odpowiedni dystans i dostać się do mety.

Strefa zawodnika będzie obejmować produkty energetyczne, owoce, koktajle, a także wodę mineralną niegazowaną. Po zakończeniu rywalizacji, każdy z uczestników otrzyma posiłek regenerujący. Oprócz tego, pierwszych 3 zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzyma nagrody rzeczowe. Dodatkowe upominki zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończyli TTIDH. Każdy, kto "dobiegnie" na metę, dostanie również medal okolicznościowy.

Program zawodów TTIDH

06:00 - 7:00 odprawa techniczna dla pracowników zawodów,

06:00 - 8:15 wydawanie pakietów startowych,

08:15 - II odprawa techniczna zawodników w Sport Stacji,

08:40 - oficjalne otwarcie TORUS TRIATHLON IN DA HOUSE,

09:00 - start dystans sprint pierwsza zmiana (numery Z1-Z12) (numery D1-D12),

10:30 - start druga zmiana (numery N1-N12),

12:00 - start trzecia zmiana (numery C1-C12),

13:30 - start czwarta zmiana PROFESJONALIŚCI (numery PRO1-PRO12),

15:00 - start piąta zmiana GRUPA ZŁOTA,

16:30 - start szósta zmiana KOBIETY (numery K1-K12),

18:30 Ceremonia wręczenia nagród (po zakończeniu ostatniej rywalizacji),

19:40 - oficjalne otwarcie 1/4 Ironman TORUS TRIATHLON IN DA HOUSE,

21:00 - start dystans 1/4 IM pierwsza zmiana (numery Z1-Z12),

24:00 - start druga zmiana (numery N1-N12),

08:00 Ceremonia wręczenia nagród (po zakończeniu ostatniej rywalizacji).

Charytatywny akcent na TTIDH

W tym roku przy okazji zawodów prowadzona jest również zbiórka pieniędzy na leki dla kilkunastoletniej Oli. Jej leczenie jest kosztowne, gdyż dziewczynka choruje na bardzo rzadką chorobę autozapalną. W Polsce cierpi na nią tylko kilkoro dzieci. Miesięczny koszt przyjmowanych przez Olę leków wynosi 18 tys. zł. 

W głównej hali zostanie stworzone specjalne stoisko z bieżnią oraz rowerem spinningowym. To tutaj można kręcić kilometry i wrzucać pieniądze do specjalnej puszki. Wcześniej zawodnicy mogli również wylicytować specjalny, złoty numer startowy. Aukcja zatrzymała się na 570 zł, które zostaną w całości przekazane na leki dziewczynki.

Pieniądze można także przelewać bezpośrednio na konto fundacji, która wspiera Olę:

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM I OSOBOM CHORYM "KAWAŁEK NIEBA"

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
z tytułem przelewu: "Ola TTIDH2016"

Informacje w pigułce

Data: 30.01.2016 r

Miasto: Gdańsk

Godzina startu: 9:00 i 21:00

Dystans:  Rano dystans sprinterski, a wieczorem 1/4 Ironmana

Wpisowe: -

Zapisy: Zamknięte

Komentarze