Start kontrolny we wrześniu. Weź udział w III Biegu Gniewskim [INFORMATOR]

III Bieg Gniewski: najważniejsze informacje

Wikimedia Commons/Szilas/AktywnieBardzo.pl

Jeśli przygotowujesz się na jesienny półmaraton i maraton, to na pewno szukasz zawodów, na których przeprowadzisz starty kontrolne. Ostatni z nich warto przeprowadzić jeszcze we wrześniu.

A dokładniej 24 września, kiedy to w Gniewnie odbędzie się III Bieg Gniewski . Wystrzałem armaty organizatorzy dadzą znak nie tylko do startu, ale również do kibicowania zawodnikom na trasie. Ta z kolei będzie miała długość 10 km.

Na wszystkich uczestników biegu będą czekać również atrakcyjne nagrody. Spośród startujących zostanie wyłonionych pięciu szczęśliwców, którzy otrzymają podwójne zaproszenia na nocleg z kolacją i śniadaniem w Hotelu Zamek Gniew. Organizatorzy, że nagród specjalnych będzie łącznie ponad 50.

Każdy, kto dobiegnie do mety, otrzyma również pamiątkowy medal. Organizatorzy zapewniają, że przygotowane pakiety startowe będą obfitować w niespodzianki, a oprócz tego również w każdym znajdzie się koszulka z nazwą biegu. Wszystkim zostanie także zapewniony odpowiedni poczęstunek. Za linią mety będzie można napić się ciepłej herbaty, zjeść gorącą zupę, a to wszystko zagryźć jogurtem i drożdżówką.

Warto zabrać ze sobą pociechy, ponieważ i dla nich znajdą się zawody, na których będą mogły spożytkować nadmiar energii. W ramach biegu głównego odbędzie się II Dziecięcy Bieg Gniewski dookoła Zamku w Gniewie . Trasa ma jedynie 500 m, ale maluchy na pewno będą zadowolone, bo każdy otrzyma pamiątkowy medal i drobny upominek.

10:30 - Przygotowanie zawodników w strefie startowej.

10.40 - Bieg dla dzieci do klasy III.

10:50 - Bieg dla dzieci klas IV - VI.

11:00 - Bieg dzieci szkół gimnazjalnych.

III Bieg Gniewski

Start biegu głównego ma nastąpić o godzinie 12:00 z dziedzińca na zamku. Zawodnicy powinni jednak znaleźć się już 15 min przed wystrzałem armaty, w wyznaczonych strefach czasowych.

Rejestracji na III Bieg Gniewski można dokonywać już od 24 lutego. Formularz będzie otwarty jeszcze 22 września, do godziny 15:00. Jestem zatem jeszcze sporo czasu do finiszu, ale pamiętaj, że Twoje miejsce może Ci ktoś zawsze zająć :). Limit uczestników wynosi 400 osób.

Trasa

Screen z planetagor.pl

Jak piszą organizatorzy "trasa prowadzić będzie ulicami miasta Gniew, drogami asfaltowymi i polnymi w dalszej części trasy". Będzie ona dobrze oznaczona taśmami oraz strzałkami kierunkowymi. Ponadto w regulaminie widnieje informacja o tym, że "zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny od strzału startera".

Możemy w nim również przeczytać, że "ze względów bezpieczeństwa, zabrania się startu w Biegu osobom poruszającym się o kijkach trekkingowych, do nordic walking, itp. startu z wózkami joggingowymi oraz startu na wszelkich innych typach wózków, a także startu ze zwierzętami".

Szczegółowy plan dnia

8:00 - 11:00 Potwierdzanie zgłoszeń oraz wydawanie numerów startowych i elektronicznych urządzeń pomiarowych.

8:00 - 11:00 Przyjmowanie rzeczy uczestników biegu do przechowalni.

14:00 - 14:20 Przyjmowanie pisemnych protestów.  

13:00 - 14:00 Odbiór rzeczy z przechowalni.

14:10 Zamknięcie Biura Zawodów. Plac Zamkowy - Zamek Gniew.

11:30 - 11:50 Oficjalne otwarcie III Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw. Prezentacja zawodników.

11:50 - 12:00 Przygotowanie do biegu w wyznaczonej strefie startowej.

12:00 - START.

14: 00 - META Zakończenie biegu.

14:30 Uroczyste wręczenie nagród. Oficjalne zamknięcie III Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw.

Informacje w pigułce

Data: 24.09.2016 rok

Miejsce: Gniew

Godzina startu: 12:00

Wpisowe: Do 11 września 30 zł, po tym terminie 40 zł, a w dniu zawodów 50 zł

Zapisy: TUTAJ

AktywnieBardzo.pl/MM

Komentarze