Niezwykła trasa 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Takiej jeszcze nie było [WIDEO]

Trasa Maratonu Warszawskiego 2016 [VIDEO]

East News

38. edycja PZU Maratonu Warszawskiego wystartuje w tym roku z jednej z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych lokalizacji stolicy.  

Start nastąpi spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego , który w tym roku obchodzi 200-lecie swojego istnienia. Meta biegu będzie zlokalizowana na Wisłostradzie przy Parku Fontann . Będzie to jednocześnie wielki powrót tego miejsca na trasę królewskiego biegu.

Tradycyjnie bieg skupiać się będzie na najpiękniejszych oraz historycznych punktach Warszawy , czego ukoronowaniem jest tegoroczna lokalizacja startu i mety.

Po pokonaniu pierwszych kilometrów Traktem Królewskim aż do Placu Na Rozdrożu pobiegniemy ulicą Puławską na Ursynów, zbiegniemy w okolice Świątyni Opatrzności Bożej, by w okolicach półmetka znaleźć się w Łazienkach Królewskich . Następnie Mostem Świętokrzyskim przeprawimy się na prawy brzeg Wisły, gdzie biegnąc obok ZOO i przez centrum Pragi Północ dotrzemy do Mostu Gdańskiego. Stamtąd Maraton Warszawski po raz pierwszy od ponad ćwierć wieku skieruje się na Plac Wilsona. Po obiegnięciu Kępy Potockiej i minięciu Cytadeli dotrzemy do mety.

Tegoroczna trasa 38. PZU Maratonu Warszawskiego jest bardzo szybka i idealna na bicia życiowych rekordów. 

Szczegółowy przebieg trasy 

Spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego biegacze wyruszą traktem Królewskim w kierunku „Palmy” przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Plac na Rozdrożu aż do Placu Unii Lubelskiej. Następnie pobiegną ul. Puławską, Domaniewską, Nowobukowińską, Rolną i Al. Wilanowską w kierunku Ursynowa.

Na Ursynowie pobiegną Al. KEN, ul. Gandhi, Rosoła i Płaskowickiej. Później skręcą w ul. Kokosową, Orszady i znajdą się w Wilanowie, gdzie pobiegną ulicami: Prymasa Agusta Hlonda i Al. Rzeczypospolitej w kierunku ul. Sobieskiego. Kolejnymi punktami na trasie będą: Al. Wincentego Witosa, Czerniakowska i ul. Gagarina przy Łazienkach Królewskich.

Następnie maratończycy pobiegną przez Łazienki oraz Agrykolę do ul. Myśliwieckiej i Rozbratu. Miną Muzeum Narodowe, ul. Kruczkowskiego, potem skręcą w Tamkę, następnie w ul. Zajęczą i mostem Świętokrzyskim pobiegną na drugą stronę Wisły. Tam pobiegną wzdłuż rzeki Wybrzeżem Szczecińskim oraz Wybrzeżem Helskim, a potem ulicą Ratuszową i Namysłowską.

Skręcą w lewo w ul. Szarzyńskiego, dobiegną do ronda, a następnie wbiegną na Most Gdański. Potem fala maratończyków popłynie ul. Słomińskiego, Międzyparkową i Bonifraterską. Następnie pobiegną ul. Muranowską i gen. Andersa w stronę Żoliborza. Tam pobiegną ulicą: Mickiewicza, miną Pl. Wilsona i wbiegną w ul. Krasińskiego. Następnie będzie ich można zobaczyć na ul. Gwiaździstej. Przy 37 km zawrócą i pobiegną Wisłostradą aż do Wybrzeża Gdańskiego, gdzie będzie czekała na nich meta i tłum kibiców.

38. PZU Maraton Warszawski pobiegnie ulicami stolicy 25 września 2016 roku . Zapraszamy serdecznie!

Informacja prasowa/MM

Komentarze