4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Piękny finisz w wykonaniu Polaka [WYNIKI]

PKO Nocny Wrocław Półmaraton 2016, WYNIKI

Wikimedia Commons/Andrzej Otrębski

W sobotę o 22:00 wystartowało blisko 10 tys. osób, ale połowa kończyła bieg już w niedzielę 19 czerwca 2016 roku. Rywalizacja była zacięta, zwłaszcza w przypadku czołówki stawki, w której znalazł się Polak.

Marcin Chabowski (Pomerania Szczecin) wynikiem 1:03.09 zajął trzecie miejsce w 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Zwyciężył Kenijczyk Dominic Musyimi –1:03.04. W gronie kobiet druga była Iwona Lewandowska (KS Vectra Włocławek) – 1:13.13.

Owacyjnie setki kibiców podziękowało na mecie przy Stadionie Olimpijskim wielokrotnemu medaliście mistrzostw Polski na różnych dystansach Chabowskiemu za podjęcie walki z Kenijczykiem oraz Etiopczykiem Zelalem Mengistu, który był drugi 1:03.09.

"

„Zależało mi na dobrym wyniku, dlatego też przez większość trasy prowadziłem, nie oglądając się na rywali z Afryki. Do półmetka biegło mi się bardzo dobrze, a potem nogi stawały się coraz cięższe. Nie udało się wprawdzie wygrać, ale mam satysfakcję, że z Kenijczykiem i Etiopczykiem powalczyłem do ostatniego metra” -– powiedział PAP st. szer. Chabowski z Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej w Gdyni.

"

Ubiegłoroczny srebrny medalista Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w maratonie dodał, że jego celem są igrzyska olimpijskie.

"

Cztery lata temu start w Londynie uniemożliwiła mi kontuzja. Teraz również uraz nogi wykluczył mnie z walki o Rio de Janeiro. Za 10 dni skończę 30 lat i wierzę, że zdołam jeszcze wystąpić w olimpijskim maratonie” –- podkreślił Chabowski, który w 2005 roku został mistrzem Europy juniorów w biegu na 3000 m z przeszkodami.

"

Na czwartej pozycji w Europejskiej Stolicy Kultury 2016 uplasował się policjant Szymon Kulka z gminy Ropa , który podczas X Biegu Ursynowa został mistrzem Polski w biegu na 5 km. Od września ubiegłego roku jego trenerem jest Janusz Wąsowski. O swym podopiecznym powiedział: „

"

Ma wielki potencjał i –jak na razie łączy uprawianie sportu z pracą na stanowisku posterunkowego w Uściu Gorlickim”.

"

Na mecie nocnego półmaratonu medale wręczała grupa dolnośląskich i wrocławskich olimpijczyków, m.in. dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie (Atlanta 1996, Sydney 2000) Renata Mauer-Różańska .

"

„Co teraz robię? –Biegam, ale nie tak intensywnie jak kiedyś. Aby być sprawną na strzelnicy, to uprawiałam wszystko, co się dało -– grałam, pływałam, jeździłam na łyżwach. No i ta sprawność pozostała mi do dziś. A w ogóle to pracuję jako wykładowca na dwóch uczelniach -– AWF Wrocław i Dolnośląskiej Szkole Wyższej” -– wspomniała.