Sport to zdrowie, czyli zbawienne skutki biegania

Sport to zdrowie, czyli zbawienne skutki biegania

fot. sxc.hu

Wciąż nie możesz przekonać się do biegania? Dowiedz się, co możesz zyskać, ćwicząc regularnie. Po tym artykule nie będziesz miał wątpliwości, czy zacząć biegać!

Co daje trening?

Naukowcy odkryli, że bieganie poprawia wzmacnia ogólny stan organizmu, kondycję serca, a także poprawia krążenie . Jeśli masz problemy z prawidłowym krążeniem, bieganie jest dla Ciebie. Pamiętaj tylko, by się nie przemęczać! W razie potrzeby zwolnij i pomaszeruj chwilę, by uspokoić oddech. Bieganie polepsza również koncentrację i pamięć . Po bieganiu w ciągu dnia będziesz bardziej kreatywny i gotowy na nowe wyzwania!

Jest moc!

Bieganie poprawia kondycję fizyczną. Brakuje Ci tchu, gdy wchodzisz po schodach, nie mówiąc o podbiegnięciu do autobusu? Zacznij biegać, z czasem zauważysz, że codzienne zajęcia nie sprawiają Ci żadnego problemu.

Bądź wiecznie młody!

Specjaliści twierdzą, że wysiłek ma wpływ na nasz wiek biologiczny. Oznacza to, że ludzie, którzy regularnie biegają, czują się młodsi od swoich rówieśników nawet o 10-15 lat ! To nie tylko kwestia wyglądu, czyli lepiej wyrzeźbionej sylwetki, ale również pozytywnego nastroju, który wytwarza się podczas uprawiania sportu. Czy można się uzależnić od sportu?

A Ty? Jakie pozytywne skutki biegania zauważyłeś u siebie?

Komentarze