5 produktów, których lepiej nie jeść, gdy chcesz spokojnie zasnąć [GALERIA]

5 produktów, których lepiej nie jeść przed snem

Pixabay.com

Mogłoby się wydawać, że zaśnięcie wcale nie jest takie trudne. Tymczasem wielu z nas ma z tym ogromny problem. A wystarczy spojrzeć tylko na to, co zwykle jadamy przed snem, aby pozbyć się problemu.

Wszyscy potrzebujemy odpoczynku, a sen jest najlepszą regeneracją, jaką możemy zaoferować naszemu organizmowi. Jest wiele naparów z ziół, które potrafią pomóc. Na wszelki wypadek możesz się jednak wspomóc produktami, które ułatwiają zasypianie. Wiemy, że na pewno nie należy do nich kofeina, która wystarczająco pobudza organizm do pracy. 

Wieczorami bardzo często podjadamy, a to zmusza organizm do strawienia tego jedzenia. O tej porze metabolizm nie działa już tak szybko jak w ciągu dnia, więc większość posiłku zalega nam w żołądku. Kładziemy się do łóżka przejedzeni. Co się wtedy dzieje? Przeważnie wskazówka na wadze zaczyna pokazywać coraz wyższą wartość. Ale to nie o rozmiar ubrań powinniśmy się martwić.

Warto wspomnieć, że takie zachowanie spowodowane jest tym, że nam się po prostu nudzi. I nieważne czy oglądamy film, czy piszemy coś na komputerze - czujemy nagłą potrzebę zjedzenia czegoś. Dodatkowo żywność, po którą sięgamy, jest zwykle bardzo kaloryczna. Ale nie zwracamy na to za bardzo uwagi. Łączymy ze sobą na zmianę słodkie i słone przekąski, co wywołuję rewolucję żołądkową. 

Przez to sami wpędzamy się w problemy ze zdrowiem. Takie zachowanie może prowadzić do zachorowania na cukrzycę. Na jakość snu bardzo duży wpływ ma poziom insuliny we krwi. A ten będzie prawidłowy, jeżeli zaczniesz unikać tych przekąsek:

AktywnieBardzo.pl/MM

Komentarze