Niezbędnik modnego biegacza, czyli co w modzie piszczy

Niezbędnik modnego biegacza, czyli co w modzie piszczy

fot. sxc.hu

Umówmy się - modne ciuchy nie poprawią Twoich wyników. Jeżeli jednak interesujesz się modą, fajny strój może poprawić Ci humor i sprawić, że będzie biegało Ci się przyjemniej.

Słuchawki

To absolutna podstawa! Na rynku są dziesiątki designerskich słuchawek dedykowanych właśnie biegaczom. Setki kolorów i opcji sprawiają, że czasami trudno wybrać coś dla siebie. 

A do biegania przy muzyce nie trzeba chyba nikogo namawiać…? To właśnie muzyka sprawia, że w czasie treningu łatwiej nam się zrelaksować.

Pokrowiec na telefon

Skoro już słuchasz muzyki, warto byłoby ją gdzieś schować. Bieganie z telefonem czy innym odtwarzaczem muzyki w dłoni czy kieszeni jest bardzo niewygodne, a poza tym nie pozwala się skupić na efektach. Rozwiązaniem mogą okazać się pokrowce, które możemy łatwo przyczepić np. do ramienia.

Stylowe ciuchy

Faceci będą się pewnie śmiać; powiedzą, że strój jest nieważny, bo - jak wspomniałam - nie wpływa bezpośrednio na wynik. Ale ostatnie badania pokazują, że to nie do końca prawda - jaskrawe kolory dodają powera! A w dodatku w tym sezonie są wyjątkowo modne ;)    

Buty

Najważniejsza część sprzętu do biegania. Jeżeli je kupujesz, poproś specjalistów o radę, bo wybór obuwia może zaważyć na Twoim zdrowiu; źle dobrane buty to prosta droga do kontuzji.

Czapka z daszkiem

Fanaberia, ale jaka stylowa :) Ale nie zapominajmy też, że to właśnie czapka z daszkiem pomoże poskromić długie kosmyki włosów skaczące do oczu w czasie biegania, a kiedy zmieni się pogoda, ochroni nas zarówno przed deszczem jak i przed słońcem.

Komentarze