Top 10 wrześniowych "połówek" - wybierz swój półmaraton!

Top 10 wrześniowych "połówek" - wybierz swój półmaraton!

Chcesz sprawdzić swoją formę w półmaratonie? Dla Ciebie przygotowaliśmy listę 10 najciekawszych biegów na tym dystansie.

Lato się kończy, przestajemy biegać w upałach. Wraz z ochłodzeniem przychodzi czas na sprawdzenie naszej biegowej formy. Nieważne, czy Twoim docelowym startem jest właśnie połówka, czy też półmaraton traktujesz jako przetarcie przed maratonem – biegów na tym dystansie znajdziesz mnóstwo.

Teraz już niemal każdy powiat ma swój półmaraton, a sporo z nich organizowanych jest właśnie we wrześniu. Jak wybrać ten najwłaściwszy? Sprawdź naszą listę najciekawszych połówek. 

1. 06.09 – XIX Półmaraton Słowiński Rowy - Ustka

Dla wielbicieli łączenia biegania z wdychaniem jodu. Jednego i drugiego na tej imprezie nie zabraknie. W ramach tego samego wydarzenia można także wziąć udział w Usteckiej Dziesiątce Z Hakiem, której trasa częściowo biegnie brzegiem morza.

2. 07.09 – Półmaraton w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

Na tak wielkiej imprezie, jaką jest Festiwal Biegowy w Krynicy, nie mogło zabraknąć półmaratonu. Start razem z maratończykami, po 5 kilometrach połówkowicze pobiegną swoją trasą, a maratończycy swoją. Start i meta w Krynicy przy Starym Domu Zdrojowym. Poza półmaratonem w ten sam weekend w Krynicy odbędzie się szereg innych biegów (od biegów dla dzieci po ultramaraton na dystansie 100 km), więc można się wybrać z rodziną lub paczką znajomych - każdy znajdzie tam coś dla siebie. Atmosfera wielkiego, biegowego święta gwarantowana!

3. 07.09 – Parkowy Półmaraton w Chorzowie

Okazja do pobiegania po jednym z największych śródmiejskich parków w Europie, który łączy ze sobą Chorzów i Katowice. Trzy pętle i mnóstwo atrakcji do obejrzenia na trasie: Planetarium Śląskie, parkowa kolejka linowa, modernizowany Stadion Śląski czy Ogród Zoologiczny.

4. 07.09 – 24. Półmaraton Phillipsa w Pile

Międzynarodowa impreza, szybka trasa oraz status Mistrzostw Polski Kobiet I Mężczyzn w Półmaratonie. Jeśli chcesz się ścigać z najlepszymi na trasie z atestem IAAF, to nie masz czasu do stracenia – zapisz się już dzisiaj!

5. 07.09 – Rock And Run Półmaraton w Bydgoszczy

Impreza debiutuje, ale za to jak! Na trasę nie zabieraj słuchawek z muzyką, ponieważ ostra, rockowa muzyka jest sednem tej imprezy. Na trasie półmaratonu rozstawionych będzie 8 rockowych kapel, które dadzą Wam energetycznego kopa. A na mecie dla wszystkich uczestników zagrają Acid Drinkers! 

6. 13.09 – III Półmaraton Benedyktyński Radawa - Jarosław

Bieg organizowany przez miejscowe Opactwo Benedyktynów. Skromny, ale sympatyczny bieg. Start w Radawie, meta na Rynku Jarosławskim - z mety na start zawodnicy przejadą autobusami zapewnionymi przez organizatorów. Dobra okazja nie tylko do biegania, ale także do wyciszenia się i głębszej refleksji. 

7. 14.09 – IV Budimex Półmaraton Augustowski

Piękne okoliczności przyrody na Suwalszczyźnie, trasa biegnąca wzdłuż Jeziora Necko i przez Puszczę Augustowską. Start i meta w Augustowie. Możliwe, że spotkacie również Beatę z Albatrosa. Czego chcieć więcej?

8. 14.09 – XXXVII Bieg Lechitów w Gnieźnie

Impreza z tradycjami odbywająca się w kolebce polskiej państwowości. Na trasie najpiękniejsze miejsca pierwszej stolicy Polski. W ramach  biegu prowadzona jest klasyfikacja "Wierny Lechita" - to zestawienie nagradza biegaczy, którzy wzięli udział w największej liczbie biegów. We wszystkich 36 dotychczasowych edycjach udział wzięło aż 6 zawodników!

9. 14.09 - III Lotto Półmaraton Zielonogórski

Zielona Góra coraz okazalej prezentuje się na biegowej mapie Polski. Dopiero co serca (i wątroby) biegaczy podbił Lubuski Maraton Szlakiem Wina I Miodu, a teraz coraz większą popularność zdobywa połówka z Winnego Grodu. Piękna (i pagórkowata!) trasa. A cała impreza odbywa się w ramach dorocznego Winobrania, więc po biegu będzie gdzie uzupełnić płyny.

10. 21.09 – XXVII Ogólnopolski Bieg Zbąskich

Kolejna impreza z długą historią.  Malownicza trasa wokół Jeziora Błędno (jedno z największych w Wielkopolsce), zapewnione obcowanie z kulturą i przyrodą tzw. Regionu Kozła :)

Wybraliście coś dla siebie?

Komentarze