Półmaraton Gryfa był... za krótki! Rekordy są nieważne

Półmaraton Gryfa - jednak nie był półmaratonem. Atestator Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przyznał się do błędu podczas wyznaczania trasy.

Trasa sierpniowego biegu po ulicach Szczecina była o ponad pół kilometra za krótka.

Wszystkie oficjalne wyniki zostaną anulowane. Zawodnicy zamiast regulaminowych 21 km i 97,5 metrów przebiegli dystans o 500 metrów krótszy.

W Szczecinie 34 razy z rzędu trasę udawało się dobrze wytyczyć. W tym roku - coś poszło nie tak.

Zawodnicy biegnąc z GPS'ami w smartfonach czy zegarkach odkryli że meta powinna być trochę dalej.

Organizator na swojej stronie zamieścił oświadczenie:

"

W związku z licznymi głosami zawodników na temat długości trasy 35 Szczecińskiego Półmaratonu Gryfa wyjaśniamy, że atest trasy Półmaratonu został wykonany w dniu 22.04.2014 przez atestora PZLA. Trasa została wytyczona zgodnie z atestem. Jako organizator dołożyliśmy wszelkich starań aby trasa biegu została najlepiej przygotowana dla biegaczy. Nie było intencją organizatora aby wprowadzać kogoś w błąd. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy wszystkich zawodników biorących udział w biegu i deklarujemy szybkie wyjaśnienie sprawy.