32. Wrocław Maraton: 13 sek. zabrakło do rekordu trasy!

mat. prasowe

Tak niewiele zabrakło do pobicia rekordu trasy Maratonu Wrocławskiego! 32. Wrocław Maraton wygrał Kenijczyk Felix Kipkorir Kangog, który ukończył bieg w 2:13:41 h. A to oznacza, że do pobicia rekordu trasy, ustanowionego 12 lat temu przez Vladzimira Tsyamchyka, zabrakło mu 13 sekund .

Wrocław Maraton w liczbach

Do 32. Maratonu Wrocław zgłosiło się 5414 biegaczy, ale na starcie pojawiło się 4006 z nich. Bieg ukończyło 3840 maratończyków .

Bieg zaczął się o 9:00, a ostatni zawodnik przebiegł linię mety o 15:27 . Organizatorzy Maratonu postanowili na niego poczekać i tym samym wydłużyć nieco imprezę. Dyrektor Maratonu tak tłumaczył tę decyzję:

"

Wiecie dlaczego przedłużam czas? Bo wiecie też jaki to wysiłek, dla każdego zawodnika. Dlatego warto dać wszystkim szanse na dokończenie biegu!